סוגי מזגנים וההבדלים ביניהם

מדינת ישראל היא מדינה חמה בה ימות השמש עולים על שלוש מאות ימים בשנה, והקיץ הישראלי מספק ימות שרב בהם הטמפרטורה עולה למעלה מארבעים מעלות בצל. רכישת מזגן לבית הנה בגדר הכרח ולא בגדר מותרות, כאשר השאלה הנשאלת היא כיצד לבחור מזגן לבית ומה היא האפשרות המומלצת מבין מגוון האפשרויות.

בחיפוש אחר סוגי מזגנים ניתן למצוא מזגן עילי, מזגן רצפתי, מזגן נייד, מזגן מפוצל, אלו רק חלק מן השמות בהם ניתקל בניסיון לבחור במזגן מתאים, כאשר התובנה החשובה הראשונה היא כי אין מדובר בסוגים העולים זה על זה באיכותם או פחותים זה מזה, אלא בצורך בהתאמה בין סוג המזגן לחלל.

בבחינה של סוגי מזגנים יש להביא בחשבון את צרכי המבנה ומאפייניו קודם לכן. גודל החלל, הפיצול שלו לחדרים, מיקום המבנה (דרומי, צפוני) והבידוד שלו, כל אלו עשויים להשפיע על סוג המזגן שייבחר, כאשר שיקולים נוספים דוגמת נראות ודקורציה הם בעלי השפעה חשובה אף הם.

בעבר נהוג היה לעשות שימוש במזגן מסוג מזגן קיר – יחידת מיזוג מאסיבית המקובעת בקיר המבנה, כאשר צד אחד שלה פונה אל החדר הפנימי ומספק לו פתרונות חימום ו/או קירור וחציו השני פונה לרחוב. מזגן קיר אינו פופולארי ואף כמעט ואינו נמכר כיום, בשל ההתקנה המורכבת שלו והרעש הרב שהוא מייצר.

 

מזגן מפוצל

המזגן הפופולארי ביותר בשוק המזגנים היום הוא מזגן מפוצל המספק מענה למספר חללים במקביל, ומגיע בכמה תצורות וטכנולוגיות, בהתאמה לצורך ולכיס. מזגן מפוצל עילי מספק שליטה בטמפרטורה באמצעות יחידת וויסות התלויה במעלה החדר ומעניק טמפרטורה אחידה וזרימת אוויר בפיזור שווה, תוך האפשרות לחלוק בכוחו של המזגן ליותר מחדר אחד בחלל. מזגן מפוצל נוסף הוא מזגן רצפתי העובד בטכנולוגיה דומה אולם מונח כיחידת קירור התופסת מקום בחלל החדר על הרצפה. המזגן המפוצל הפופולארי יותר הוא מערכת המיזוג המרכזית, אשר באמצעות מעבר של תעלות קירור דרך קירות המבנה ויצירת פתחי אוורור בכל חלל מספק מענה איכותי של קירור או חימום לכל הבית במכשיר אחד.

מזגן אינוורטר

הטכנולוגיה החדישה ששינתה את כללי המשחק מזגן אינוורטר הוא המזגן הטוב ביותר שיש היום. מזגן זה מכיל כל כך הרבה יתרונות על כל מזגן אחר כך שאפשר להבין מדוע שומעים את השם של הטכנולוגיה כל כך הרבה בפרסומות בשנים האחרונות. מזגן זה מתבסס על פעולת מדחס יעילה יותר שיכול לפעול באופן תמידי ולא בהפסקות, וזאת על ידי שינוי מהירותו, כלומר שינוי תדרי המנוע. מדוע ישתנו תדרי המנוע? לפי דרישת המאיידים שנמצאים ביחידות הפנימיות, וזאת לפי הטמפרטורה בחדר. כך נמנעת צריכה גבוהה של חשמל וזה היתרון הראשון ואולי המשמעותי ביותר שבו. 

אווירה נעימה היא אווירה שקטה

 כולנו מכירים את החיסרון הבולט של מזגנים, יעילים ככל שיהיו, וזה הרעש. נכון שהאווירה בבית תהיה הרבה יותר נעימה אחרי שנדליק מזגן אך היא גם תהיה הרבה יותר רועשת, כאשר מזגן עושה יותר רעש אפילו מהמאוורר. מזגן אינוורטר מציעה שינוי של כללי המשחק גם בפרמטר הזה. הפעולה של המדחס לא רק הרבה יותר יעילה אלא גם הרבה יותר שקטה וזאת בזכות הפעולה הפחות מאומצת שהוא מבצע כדי להשיג את אותה התוצאה, מיזוג הבית.
 

לייעוץ נוסף והכוונה ניתן לפנות לחברת אלרם, המספקת מזגנים איכותיים בטכנולוגיה מתקדמת
לשוק הפרטי והמוסדי בירושלים, במרכז ובסביבה.

ליצירת קשר השאירו פרטים