מערכות VRF

מערכת VRF היא מערכת מיזוג אוויר מתקדמת ביותר כאשר בעלי המקצוע והידע קובעים כי היא המערכת המושלמת למיזוג אוויר בייתי ותעשייתי. בדומה למערכות מיזוג בטכנולוגיות האחרות, גם מערכת זו מתבססת על טכנולוגיית האינוורטר, כאשר המדחס היעיל שלה מצליח לשנות את מהירות העבודה שלו בהתאם לדרישת המאיידים שנמצאים ביחידות הפנימיות ובכך להביא לחיסכון כספי משמעותי בצריכת האנרגיה והחשמל המגיע לכדי 40 אחוזים! במתאר התעשייתי או במוסדות שונים כאשר יש צורך במיזוג אוויר מאסיבי, הרי שהחיסכון יכול להגיע למאות אלפי שקלים בשנה אחת בודדת. יתרון מאפיין עיקרי נוסף הוא שניתן לחבר למנוע (היחידה החיצונית) אחד מספר רב של יחידות פנים. המגוון של יחידות הפנים הינו רחב ומאפשר פתרונות עיצוביים רחבים.  קיימות יחידות גלויות או נסתרות, יחידות מיני מרכזי, אנכיות גלויה או נסתרות בתוך רהיט, מחליפי אריח למשרדים ועוד שלל פתרונות.

 

מיזוג אוויר VRF- יתרונות בולטים

מזגן VRF מומלץ ומוביל הן להתקנה בדירות מגורים ובתים פרטיים והן בעסקים בכל סדרי הגודל, החל ממשרד בודד וכלה במרכזים מסחריים, מפעלים, ומבנים ארגוניים מרובי חללים. בין היתרונות הבולטים ההופכים את הטכנולוגיה לפופולרית ומובילה בתחום המיזוג:

חימום וקירור בו זמנית – בזכות מערכת שחזור חום HEAT RECOVERY מדובר בטכנולוגיה בעלת יכולת לחימום ולקירור בו זמנית של חללים שונים במבנה. מדובר ביתרון בולט במבני משרדים וחללים ארגוניים המחולקים ליחידות חלל רבות, בהן העובדים והשוהים מבקשים שליטה אישית בטמפרטורה, ללא תלות האחד בשני.
 

ניצול משאבי אנרגיה טבעיים– המערכת רגישה לתנאי מזג האוויר הטבעי והחיצוני ועושה בו שימוש כמקור אנרגיה, ויכולה לשאוב חום מצדו האחד של המבנה, החשוף לשמש ישירה, ולהזרים אותו לצד הנגדי המוצל והקריר יותר.

טמפרטורה יציבה – מזגן VRF מצויד באותם המדחסים בהם מצוידים מזגנים מטכנולוגיית אינוורטר, המאפשרים שמירה על טמפרטורה קבועה ויציבה ללא תלות בגורמים חיצוניים, בכל החללים הנשלטים על ידה.

חיסכון אנרגטי – החיסכון באנרגיה שמביאים מזגנים בטכנולוגיית VRF נובעים מעבודת המדחסים היעילים אשר ברי יכולת לביצוע שינויים במהירות העבודה ובטמפרטורה ללא פעולת כיבי פנימי והדלקה מחדש הנחשבים בזבזניים יותר. המדחסים עובדים בתיאום מושלם עם המאיידים ויוצרים בכך פעולת מיזוג רציפה וחסכונית בעשרות אחוזים. חיסכון זה בא לידי ביטוי הן בהיבט הכלכלי- בצמצום משמעותי של צריכת החשמל בבית ו/או בארגון, ומורגש במיוחד בחללים עסקיים בהם שעות העבודה מרובות כמו גם שעות צריכת המיזוג.

פרמטר נוסף בו החיסכון האנרגטי מהווה יתרון הוא שמירה על איכות הסביבה ויצירת סביבה ירוקה המפחיתה באופן משמעותי את זיהום האוויר שמייצרים מכשירים חשמליים, בראשם מערכות מיזוג. ניתן לומר כי מחיר מזגן VRF אמנם עולה על מחירי המזגנים בטכנולוגיות המיושנות יותר, אולם בהחלט מצדיק את מחירו ומשיב את ההשקעה לאורך הזמן. ההערכה כי מערכת VRF ביתית בשימוש מוצע תשיב את ערך ההשקעה מקץ כ- 18 חודשים בעוד שמערכת VRF במבנה מסחרי או ארגוני תעשה זאת בתוך חודשים אחדים בלבד.

מודולריות וגמישות– טכנולוגיית מיזוג אוויר VRF מביאה מודולריות וגמישות המאפשרת שינויים והוספה של יחידות מיזוג מבלי לשלב מערכת מיזוג נוספת או להחליף את הקיימת. מדובר ביתרון רלוונטי למבנים הזוכים לשיפוץ ולהרחבה, להוספה של חללים או לחלוקה מחדש של החלל הקיים, כאשר הטכנולוגיה מאפשרת גמישות וניתוב מחדש של מעברי המיזוג והיציאות, לרבות התקנת תוספות.

עמידות בתנאי אקלים קיצוניים – בעוד שמערכות מתקדמות פחות קורסות תחת עומסי חום כבדים במיוחד או קור קיצוני מערכות המיזוג בטכנולוגיית VRF מציגות יכולות משופרות ועמידה בתנאי חום וקור קיצוניים במיוחד, לרבות תחזיות התחממות עתידיות לכדור הארץ מן הפסימיות ביותר.

פעולה שקטה – טכנולוגיית המיזוג VRF מציגה פעולה שקטה במיוחד, המהווה יתרון בולט הן בצריכה הביתית והן בצריכה מסחרית וארגונית.

התקנה מודולרית שגמישה לשינויים

ההתקנה של מערכות VRF היא ההתקנה הכי גמישה שיש. שום דבר לא יעצור אתכם מהתקנת המערכת הזו כיוון שאורך הצנרת יכול להגיע עד 150 מטרים, עם הבדלי גובה של 50 מטרים בין היחידות הפנימיות ליחידה החיצונית. זה מסביר מדוע המוסדות והמפעלים נהנים מהמערכת הזו ומתקינים אותה באופן קבוע, הרי המפתחים שלהם גבוהים מאוד והתקרה הגבוהה מצריכה מערכת מותאמת. כמו כן, אפשר להוסיף יחידות פנימיות בקלות גם אחרי התקנת המערכת ואף לחבר אותן לאותה יחידה חיצונית, כמובן עד גבול מסוים. כמו כן, מערכת מיזוג אוויר זו פועלת באופן שקט למרות היקף העבודה הנכבד שלה שאמור לקרר חללים גדולים, כאשר הקירור שמתקבל אחיד לחלוטין.

ליצירת קשר השאירו פרטים