חימום תת רצפתי

חימום תת ריצפתי

בעונת החורף מרבית הישראלים מחפשים פתרון יעיל לחימום הבית. ויש אמצעים שונים שנועדו לענות על הצורך הזה. אחד מהם הוא חימום תת רצפתי. בדומה לכל אמצעי חימום אחר גם לחימום תת רצפתי יש מעלות אך גם חסרונות. כמו כן גם תחת כותרת זו ניתן להבחין בין שני סוגים עיקריים של מערכות חימום. כל המידע להלן.

על מערכת לחימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי הוא חימום שנחשב ליעיל מאוד, וזאת בגין העובדה כי גלי חום עולים כלפי מעלה באופן טבעי. כך שכאשר מקור החום הוא ברצפת הבית החום מתפשט בצורה טבעית ונעימה בחלל כולו. מערכת לחימום תת רצפתי יכולה לפעול על בסיס מים שמתחממים, כמו שאנו באלרם ממליצים ומתקינים, או על בסיס מערכת חשמלית. המערכות הללו מותקנות מתחת לרצפה ולכן התקנת המערכת נעשית לפני שלב הריצוף של הבית – בתהליך בניית הבית או בעת ביצוע שיפוצים.

חימום חשמלי או חימום באמצעות מים?

יש שתי שיטות שימושיות עבור חימום תת רצפתי. לכל אחת מהשיטות יש מאפיינים משלה ויתרונות וחסרונות כמובן. כדי לקבל את ההחלטה הנכונה חשוב לבחון את המאפיינים של כל אחת מהשיטות

על חימום באמצעות מים – חימום זה מורכב ממערכת צינורות אשר בה עוברים מים חמים, אלו מחממים את החלל. הצנרת הינה מיוחדת והיא מורכבת מכמה שכבות שנועדו לאפשר זרימה אחידה. כמו כן הצינורות מתוכננים כך שהם לא יצברו אבנית, וימנעו מקרים של נזילה של המים. היתרון הבולט של מערכת זו הוא העובדה שהחום הוא נעים ואחיד ולא מייבש את האוויר, כמו כן השימוש במערכת נחשב לזול. בנוסף יש לדעת כי עבור התקנת מערכת מים ניתן להסב במקרים שונים צנרת קיימת וכך לחסוך בעלויות ההתקנה. אם כי לרוב יהיה צורך לבצע התקנה של צנרת מתאימה וזה בהחלט הופך את העניין ליקר באופן משמעותי. החימום של המים מתבצע לרוב על ידי משאבת חום.

.

על חימום חשמלי – החימום החשמלי מתבצע באמצעות התקנה של גופי חימום חשמליים מתחת לשכבת הריצוף, גופי חימום אלו אחראיים על הפצת החמימות בכל רחבי הבית. עלות ההתקנה של מערכת חימום חשמלית זולה בהשוואה למערכת חימום באמצעות מים, מערכת החימום לא נראית לעין וההפעלה קלה. החימום אחיד ונעים והאוויר לא מתייבש. כמו כן חשוב לציין כי המערכת אינה דורשת כמעט תחזוקה – אלו היתרונות המשמעותיים של המערכת.

אך למערכת זו מספר חסרונות בולטים – המערכת צורכת הרבה מאוד חשמל ולוקח די הרבה זמן עד שהבית מצליח להתחמם, כשעה מרגע ההפעלה, מה שאומר שלרוב יהיה צורך להפעיל אותה למשך זמן ממושך בלי לכבות, וכמובן שצריכת החשמל בהתאם. ההתקנה של מערכת זו נעשית בשלבי בניית הבית והתכנון: המתקין שוטח שכבת בידוד כדי לשמור שהחום לא יתפזר בקומה שמתחת לבית, ועל שכבת הבידוד הוא מיישם את גופי החימום. עלות ההתקנה ההתחלתית זול בהשוואה למערכת חימום על בסיס מים היות וההתקנה פשוטה יחסית, אם כי עלויות ההפעלה יקרות בהחלט ועשויות לעשות את הבחירה הזו לבלתי כדאית.
.

בחירה חכמה של מערכת תת רצפתית

אם אתם חושבים על התקנת חימום תת רצפתי כדאי לכם לשקול היטב את הנתונים, לבחון את העלויות של כל אחת מהמערכות תוך התחשבות במחירי הרכישה וההתקנה הראשוניים בהשוואה לעלות הצריכה השוטפת. כמו כן יהיה נכון להיוועץ עם איש מקצוע שיבחן את הבית שלכם על המאפיינים הייחודיים שלו. החלטה נכונה תתקבל על בסיס נתונים מדויקים וחוות דעת מקצועית ואמינה.

אנו באלרם מאמינים וממליצים על מרכת חימום תת ריצפתית המבוססת על מים, אנו משווקים מורשים של החברות המובילות בשוק ובניהן: DAIKIN, LG, Mitsubishi, Toshiba, Tadiran

חימום תת רצפתי

ליצירת קשר השאירו פרטים