שימוש נכון במזגן לחיסכון בחשמל

 
הוא החבר הטוב ביותר שלנו בקיץ ואחד החברים גם בחורף. עם זאת, הוא גורם לנו להוציא לא מעט כסף, ואנחנו לא מדברים על השכן שנמצא אצלכם בדירה יותר ממה שהייתם רוצים אלא על המזגן. המזגן הוא צורך חשמל לא קטן, ממכשירי החשמל הנחשבים לצרכני חשמל כבדים. כדי לא לקבל חום עם הגעת חשבון החשמל, חשוב לעבוד עם המזגן נכון, גם בימים החמים והלחים של אוגוסט וגם בשיא הקור. הנה כמה טיפים איך לעשות את זה:
 

לכוון את המזגן לטמפרטורה מתאימה

 
רבים נוטים לכוון את המזגן על טמפרטורה גבוהה מדי בחורף ונמוכה מדי בקיץ. למרבה האבסורד, בחורף המזגן צריך להיות מכוון על טמפרטורה נמוכה יותר מאשר בקיץ! בקיץ מספיקה טמפרטורה של 25 מעלות ובחורף אפשר גם 20-22 מעלות מקסימום. איך זה יכול להיות? כי בקיץ, כדי לקרר את החדר ל- 25 מעלות המזגן צריך להתאמץ יותר ומוציא אויר קר מספיק בכדי שיהיה נעים. בחורף הפוך- כדי לחמם את החדר ל- 20-22 מעלות המזגן צריך להוציא אויר חם במידה מתאימה.
 

להדליק רק לפי הצורך

 
את המזגן חשוב להדליק רק לפי הצורך ולמשך זמן מתאים. אל תדליקו את המזגן מיד כשאתם נכנסים הביתה- לא תמיד זה נחוץ. ברגע שאתם מרגישים שנעים לכם- כבו את המזגן והדליקו בפעם הבאה כשקר או חם לכם (לפי העונה).
 

לשים לב לרעש

 
האם המזגן מרעיש מעבר לרגיל או משמיע קולות מוזרים הדומים להשתנקות? אם כן כנראה יש בו בעיה כלשהי. המשמעות, מעבר לזה שיום אחד כנראה לא יעשה את העבודה, היא שכרגע הוא מתאמץ יתר על המידה, מה שזולל חשמל יותר מהרגיל.
 
שימוש נכון במזגן לחיסכון בחשמל
 

לשים לב כשחסר גז

 
אחת הבעיות שגורמת למזגן לא לתפקד כמו שצריך הוא דליפת גז. אז דווקא עבודת המזגן לא רועשת יותר אלא פשוט עוצמת העבודה חלשה. לרוב מילוי גז לא יספיק כי הדליפה נובעת מגורם כלשהו אותו יש לתקן. אם המזגן חדש יתכן שזהו תיקון פשוט, אם מזגן ישן, שקלו את החלפת המזגן.
 

לנקות את הפילטרים

 
לעיתים הבעיה והפתרון הם פשוטים וקשורים בסך הכל לפילטר שמכוסה באבק ומקשה על תפקוד חלק. מדי פעם הוציאו את הפילטרים- אותן רשתות שיש לכל מאייד. שטיפת הפילטרים במים וייבוש שלהם הם כל הטיפול הנדרש.
 

לדאוג שהקור או החום לא יברחו

 
דאגו לא לעבוד פול גז בניוטרל. דלתות וחלונות פתוחים ישפיעו על טמפרטורה בחדר. חום שנכנס לחדר בקיץ יעלה את הטמפרטורה וכך גם רוח קרה בחורף. אם החלונות והדלתות סגורים ועדיין אתם מרגישים שלא נעים מספיק בחדר, מומלץ לבדוק את כל נושא האיטום בבית.
 
לסיכום, חשבון חשמל גבוה לא רצוי לאף אחד. מזגן, במיוחד בשיא הקיץ או החורף "תורם" לא מעט לחשבון חשמל גבוה. עבודה נכונה עם המזגן היא אפשרית וגם משמעותית לחשבון החשמל שתשלמו.