שימוש חכם במזגן בתקופת החורף

 
המזגן הוא חלק בלתי נפרד מחיינו בתקופת החורף. עד כמה שהחורף אצלנו קצר, עדיין מדובר על ימים (וכמובן לילות) שיכולים להיות קרים מאוד. המזגן הוא מכשיר שימושי ביותר שמעביר את החורף בצורה הרבה יותר נעימה. החיסרון של המזגן הוא צריכת החשמל שלו. המזגן נחשב לאחד המכשירים הזוללים חשמל. עם זאת, יש כמה דברים שנוכל לעשות כדי להקטין את צריכת החשמל של המזגן:

 

לא להגזים עם טמפרטורה גבוהה

 
יצר ההישרדות גורם לאנשים לקנות אוכל בכמויות מסחריות רק כדי "שיהיה", וממקום דומה לכוון את המזגן על טמפרטורה גבוהה כדי שלא יהיה קר. אז אין צורך. כל מעלה שתעלו גורמת לעליה גם במחיר. בחורף מספיק לכוון את המזגן על 20-22 מעלות מקסימום (כן, פחות מאשר בקיץ) כי כדי להגיע לכזאת טמפרטורה המזגן יתאמץ יותר ויוציא אוויר חם במידה שתספיק בכדי שיהיה נעים בחדר.
 
 

לחשוב רגע לפני שמדליקים את המזגן

 
העובדה שהחורף כאן לא אומרת שהמזגן חייב לפעול כל הזמן. חשבו רגע לפני שאתם מדליקים מזגן- האם באמת קר לכם באותו רגע? גם כשהמזגן פועל, שימו לב מתי כבר נעים לכם ואז כבו. הטמפרטורה לא יורדת כ"כ מהר כך שאפשר לתת למזגן הפסקה מהעבודה.

 

לוודא שהמזגן תקין

 
מזגן רועש מדי יכול להעיד על תקלה כלשהי. גם אם הוא כרגע מחמם מספיק, הוא צריך להתאמץ יותר כדי להגיע למידת החימום הזאת, מה שכמובן צורך יותר חשמל. אם המזגן רועש מדי או אם הוא עובד בעוצמה חלשה מהרגיל הזמינו טכנאי שיבדוק. אם מדובר על דליפת גז, לא מספיק למלא גז כי הוא יתרוקן מהר. חשוב למצוא את מקור התקלה.
 
שימוש במזגן בחורף
 

לדאוג לניקיון הפילטר

 
פילטר לא נקי המלא באבק יקשה על עבודה תקינה של המזגן ויחליש את עוצמתו. נקו מדי פעם את הפילטרים. כל שצריך לעשות הוא לשטוף במים ולייבש. דבר נוסף שחשוב לעשות הוא להשאיר את נתיבי האוויר של המזגן פנויים ולא לחסום את פתחי היניקה והפליטה בחפצים.

 

לדאוג שהחום לא יברח

 
נכון, נשמע כמו משפט של סבתות אבל מה לעשות- הוא נכון... אם תשאירו את דלת המרפסת הקטנה פתוחה או את חלון חדר האמבטיה, החום יברח, לפחות במידה מסוימת. אוורור הבית וחדר האמבטיה אחרי מקלחת הם חשובים וחובה להקפיד עליהם גם בחורף אבל עדיף לא לעשות זאת כשהמזגן עובד. רוצים לאוורר? כבו קצת את המזגן והדליקו שוב בהמשך.

 
 
לסיכום, כולנו רוצים להרגיש חמימות בחורף והמזגן המכשיר המרכזי היום לחימום. חשוב לזכור שהמזגן צורך הרבה חשמל ולכן צריך לעבוד איתו בצורה חכמה: לדאוג שיתאמץ במידה הנכונה כך שיספק את העבודה תוך חיסכון בחשמל, לוודא שהוא תקין כדי שצריכת החשמל לא תהיה גדולה עוד יותר, ולהיות כל הזמן עם היד על הדופק לגבי נחיצות ההפעלה שלו.