סוגי מזגנים

 
מדינת ישראל היא מדינה חמה בה ימות השמש עולים על שלוש מאות ימים בשנה, והקיץ הישראלי מספק ימות שרב בהם הטמפרטורה עולה למעלה מארבעים מעלות בצל. רכישת מזגן לבית הנה בגדר הכרח ולא בגדר מותרות, כאשר השאלה הנשאלת היא כיצד לבחור מזגן לבית ומה היא האפשרות המומלצת מבין מגוון האפשרויות.

 

 

סוגי מזגנים וההבדלים ביניהם

 
בחיפוש אחר סוגי מזגנים ניתן למצוא מזגן עילי, מזגן רצפתי, מזגן נייד, מזגן מפוצל, אלו רק חלק מן השמות בהם ניתקל בניסיון לבחור במזגן מתאים, כאשר התובנה החשובה הראשונה היא כי אין מדובר בסוגים העולים זה על זה באיכותם או פחותים זה מזה, אלא בצורך בהתאמה בין סוג המזגן לחלל.

בבחינה של סוגי מזגנים יש להביא בחשבון את צרכי המבנה ומאפייניו קודם לכן. גודל החלל, הפיצול שלו לחדרים, מיקום המבנה (דרומי, צפוני) והבידוד שלו, כל אלו עשויים להשפיע על סוג המזגן שייבחר, כאשר שיקולים נוספים דוגמת נראות ודקורציה הם בעלי השפעה חשובה אף הם.

בעבר נהוג היה לעשות שימוש במזגן מסוג מזגן קיר - יחידת מיזוג מאסיבית המקובעת בקיר המבנה, כאשר צד אחד שלה פונה אל החדר הפנימי ומספק לו פתרונות חימום ו/או קירור וחציו השני פונה לרחוב. מזגן קיר אינו פופולארי ואף כמעט ואינו נמכר כיום, בשל ההתקנה המורכבת שלו והרעש הרב שהוא מייצר.

 
סוגי מזגנים אלרם מיזוג אוויר
 

מזגן מפוצל

 
המזגן הפופולארי ביותר בשוק המזגנים היום הוא מזגן מפוצל המספק מענה למספר חללים במקביל, ומגיע בכמה תצורות וטכנולוגיות, בהתאמה לצורך ולכיס. מזגן מפוצל עילי מספק שליטה בטמפרטורה באמצעות יחידת וויסות התלויה במעלה החדר ומעניק טמפרטורה אחידה וזרימת אוויר בפיזור שווה, תוך האפשרות לחלוק בכוחו של המזגן ליותר מחדר אחד בחלל.

מזגן מפוצל נוסף הוא מזגן רצפתי העובד בטכנולוגיה דומה אולם מונח כיחידת קירור התופסת מקום בחלל החדר על הרצפה.

המזגן המפוצל הפופולארי יותר הוא מערכת המיזוג המרכזית, אשר באמצעות מעבר של תעלות קירור דרך קירות המבנה ויצירת פתחי אוורור בכל חלל מספק מענה איכותי של קירור או חימום לכל הבית במכשיר אחד.

 
לייעוץ נוסף והכוונה ניתן לפנות לחברת אלרם, המספקת מזגנים איכותיים בטכנולוגיה מתקדמת
לשוק הפרטי והמוסדי בירושלים, במרכז ובסביבה.
 

 
אנו מעניקים שירות למזגנים של מותגים מובילים:
 
 
gree מזגן
 
 
 
 
 
LG מזגן
 
 
 
 
 
samsung מזגן
 
 
 
 
 
מזגן תדיראן
 
 
 
 
 
toshiba מזגן
 
 
 
 
 
מזגן מיצובישי
 
 
 
 
 
טורנדו