מיזוג אויר – שאלות ותשובות

 

איזו מערכת למיזוג אויר כדאי לבחור?

 
זו כמובן שאלת השאלות והתשובה עליה היא מורכבת. לכל חלל יש את הגודל שלו, את כמות האנשים שנמצאים בו או שעוברים בו בשעות מסוימות וכמובן, אם מדובר על בית בו גרים אנשים, יש הרגלי שימוש ספציפיים. יש מערכות שונות, מזגנים מפוצלים או יחידים, אינוורטר ואחרים. כל מקרה לגופו וצריך לבחון לעומק את התנאים.

 

על פי מה נקבע גודל המזגן?

 
גם פה, כמובן שיש פרמטרים משתנים ובראשם גודל החדר אבל לא רק. מה שעשוי להשפיע על גודל המזגן הוא איפה ממוקם החדר, האם הוא בקומה אחרונה או בקומת ביניים, איזו תקרה יש לבית, האם ישנם פתחי חלונות גדולים יותר מהסטנדרט, מה רמת אטימות הגג וכדומה.

 

מהו ה-BTU ולמה צריך אותו?

 
ה-BTU מראה מהי התפוקה של המזגן וכמה כוח יש לו. לכל מזגן יש את ה-BTU שלו וכמובן שאחד הדברים החשובים ביותר לפני רכישה של מזגן הוא בדיקה של ה-BTU.

 

מהו מזגן אינוורטר ומה ההבדל בינו לבין מזגן רגיל?

 
בשנים האחרונות אפשר לשמוע בכל מקום את המושג "אינוורטר", ואכן, זהו סוג של מיזוג שהפך לפופולארי מאוד. האינוורטר הינה טכנולוגיה חדישה אשר בה למדחס יש תפוקה רציפה שמשתנה בהתאם לתנאי החלל הממוזג, בין אם זהו חימום או קירור, ובגלל שהטמפרטורה יציבה יחסית, יש חיסכון בחשמל של עד 50%. טכנולוגיה זו היא גם שקטה הרבה יותר, שומרת על עמידות המזגן לאורך זמן ומפחיתה את תחושת הלחות בקירור והיובש בחימום. ומה ההבדל בין מזגני אינוורטר למזגנים רגילים? מזגנים רגילים זולים יותר בקנייה שלהם אך צריכת החשמל שלהם הרבה יותר גבוהה. לאורך זמן, ברור שמזגני האינוורטר כלכליים יותר.

 
שאלות בנושא מיזוג אוויר
 
 

באיזה סוג יש יותר שליטה על הטמפרטורה, במזגן מיני מרכזי או מפוצל?

 
מיזוג מרכזי כשמו כן הוא, מיזוג לכל הבית עם טמפרטורה שווה בכולו. מזגן מפוצל לעומת זאת הוא מזגן בו יש קירור או חימום רק בחדרים בהם ישנו המזגן, מה שאומר שניתן לשלוט בטמפרטורה באותם חדרים.

 

מה ההבדל בין מזגן מיני מרכזי לעילי?

 
מזגן עילי מיועד לקירור\חימום חדר או חלל ספציפי בעוד שמיני מרכזי מיועד לבית כולו. מיני מרכזי דורש הנמכה של התקרה באמצעות גבס ועילי אינו דורש כלום מעבר לתלייה שלו, ומזגן עילי מטבע הדברים צורך פחות חשמל ממיזוג מיני מרכזי.

 

איפה כדאי להתקין מזגן?

 
היום רוב המזגנים הם מזגנים עיליים מה שאומר שניתן להתקין אותם מעל קיר הכניסה, מעל לחלון (אם יש מקום) או על הקיר בהתאם לדרישת הלקוח. מזגן עילי לא בולט בחלל, הוא הרבה יותר אסתטי וכמובן, אין גישה אליו לילדים. מי שקובע איפה יותקן המזגן הוא הלקוח כמובן, בהתאם להמלצת המתקין.